40. ročník koloběžkové Grand Prix Bechyně na vlastní kůži

29.07.2012 22:58

Nemám rád soutěžení ani závody. Dokazovat druhému, že jsem lepší nebo ještě víc, pocítit chuť porážky … Nemám to prostě rád.

Grand Prix Bechyně je však docela něco jiného, Není to jen tak ledajaký závod. Je to závod, při kterém se všichni baví, kde mimo klasické koloběžky máte možnost vidět dvoj-, troj-, x-koloběžky (raritou je např. speciálně upravený Trabant). Ustrojení závodníků připomíná víc maškarní bál, rozhodně však ne seriózní závod. Zhruba 4,5 km závod má dvě občerstvovací stanice. Na té první, pod stoupáním, dostanete pivo, které musíte co nejrychleji vypít, druhá občerstvovačka je krutější – čeká tam na vás 2 deci mléka, po kterém musíte nafouknout balónek. A pak rychle do cíle. Je to koloběžkový sprint, který nemůžete díky fantastickým divákům vypustit. Na chvíli můžete zažívat pocity závodníků Tour de France. Špalíry diváků lemují velkou část tratě a ženou vás k neuvěřitelným výkonům. Takovou atmosféru jen tak nikde nezažijete. Kdo zná, může jen tyto pocity potvrdit.

Jak už titulek napovídá, Grand Prix se letos jela už po 40áte. Udržet tak dlouhou tradici už něco znamená. Jestli nebudete mít příští rok poslední červencovou sobotu nic na práci, jeďte do Bechyně, nebudete litovat.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na organizaci závodu podíleli. Děkujeme.

Start dětského závodu

 

Depo strojů 1

Depo strojů 2

Vážená Jury

Maskot Grand Prix

Nejodvážnější úbor

Koloběžkový Trabant

Cena útěchy

Zpět