Co je nového u MIBA

06.03.2013 17:00

Milí koloběžkáři a kamarádi! Nejen Kostkovic, ale i kluci z MIBA chystají novinky, kterými Vás chtějí v roce 2013 oslovit.

1. MODELOVÉ ŘADY
Určitě jste si na webových stránkách MIBO všimli, že jednotlivé modely koloběžek budou nabízeny ve dvou úrovních výbavy a to v podobě řady Klasik a řady TOP. Řadu Kasik má firma MIBO ve své nabídce standardně již několik let (pláště KENDA, čtyřiadvaceti dráty vypletená kola s nezapouzdřenými náboji). Oproti tomu koloběžky řady TOP jezdí na pláštích Schwalbe Road Cruiser, kola jsou vypletena dvaatřiceti dráty a vybavena náboji Novatec s průmyslovými ložisky.  Ke koloběžkám MIBO Master TOP navíc dostanete rohy Rohy Force Rab, které se vejdou i po složení koloběžky do originálního vaku. Cenový rozdíl mezi řadou Klasik a TOP je podle aktuálního ceníku 1500,- Kč.

Koloběžka MIBO Master TOP

2. BARVA

Koloběžky MIBO budou v roce 2013 nabízeny ve čtyřech barevných provedeních a to v barvách černá antracit (RAL 9005), bílá (RAL 9016), písková (RAL 1035), terakota neboli cihlová (RAL 2013). Ostatní barvy budou za příplatek.

3. KONSTRUKCE
Drobnou, ale přelomovou změnou u koloběžek MIBO je použití jiného „kusu železa“ pro zadní vidlici. Původní zadní vidlice byla z plocháče 30 x 5 mm. Nově je zadní vidlice vyrobena z profilu 30 x 15 mm. Šrouby zadního náboje jsou tímto řešením schovány a odpadá tak nutnost dál na zadní vidlici používat gumové špalky proti ukopnutí kotníků.

Gumová podlaha je od loňska minulostí. Nově jsou podlahy koloběžek polepeny protiskluzovými páskami. Střed podlahy je navíc vyplněn plechem s vypáleným logem firmy MIBO (podobné řešení - mimo vypálené logo - už nějaký ten rok používá Petr Vavruša na svých koloběžkách K Bike).

    

Nová zadní vidlice                               Nová podlaha

Za zmínku stojí i koloběžkový stojan, vyvinutý pouze pro koloběžky MIBO. Při manipulaci se stojanem prý nebudete potřebovat ruce. Stojan bude ovladatelný nohou.

Větší změna se týká modelů Expres a Geroy. U těchto koloběžek bude zadní 16“ kolo nahrazeno kolem 20“. V současné chvíli probíhá doprodej cca 10 ks koloběžek MIBO Expres a Geroy s 16" zadním kolem.

Poslední drobnou „konstrukční“ změnou jsou dva otvory se závitem v rámu koloběžky. Tyto slouží pro uchycení košíku na lahev. Možná jste si toho ani nevšimli, ale koloběžky MIBO nebyly touto drobnou vychytávkou do loňského roku vybaveny.

4. NOVÁ KOLOBĚŽKA
Pro „drsné“ sjezdy má firma MIBO model DEXTRO. Pro ještě drsnější sjezdy rožnovští poskládali nový model s označením GIGANT. Pár „zkušebních“ GIGANTŮ bylo již testováno v Rakousku. Oficiální zveřejnění této koloběžky můžeme očekávat v průběhu měsíce května.

Veškeré novinky budou k vidění na pražském veletrhu FOR Bikes (5. – 7. dubna 2013), kde budou mít rožnovští svůj stánek.

Vaši IaP

Zpět

Fotogalerie: Co je nového u MIBA

/album/fotogalerie-co-je-noveho-u-miba/fotky-web-mibo-orig-064-jpg/ /album/fotogalerie-co-je-noveho-u-miba/kolobezka-mibo-podlaha-jpg1/