Enzovelo

05.07.2013 21:16

I když jsme e-shopem koloběžkovým, věnujeme tento krátký článek kolům. Naskytla se možnost podívat se do Vídně, a protože je to město s výbornou sítí cyklostezek, přibalil jsem si sebou i K5. Při projíždění městem jsem narazil na skupinku kol cyklorámu ENZOVELO, které měl majitel obchodu vystavené před svým obchodem na chodníku. Jedno z nich mě zaujalo natolik, že jsem musel zastavit a spleť trubek si pořádně prohlédnout. Bylo to kolo značky KEMPER model Pedersen. Na internetu jsem se následně dočetl, že se kola značky KEMPER vyrábí ve 300 roků staré, zrekonstruované stodole v německém městě Erkelenz-Grambusch.

Obchod ENZOVELO nabízel i jiné zajímavosti. Protože nejsem žádný cyklistický odborník, nějakou tu minutu jsem dřepěl u jednoho z kol a dlouho studoval cyklopřevodovku (ne přehazovačku) od firmy PINION, o které jsem si na první dobrou myslel, že se jedná o přídavný motor kola (mám se ještě hodně co učit). Pokud budete mít někdy čas se ve Vídni na chvíli zastavit, doporučuji mimo klasické kulturní památky navštívit i tento malý cyklokrámek.


 

Zpět

Fotogalerie: Enzovelo

/album/fotogalerie-enzovelo/dscf0551-jpg1/ /album/fotogalerie-enzovelo/pedersen-alfine-jpg1/ /album/fotogalerie-enzovelo/dscf0552-jpg1/ /album/fotogalerie-enzovelo/pinion-jpg1/ /album/fotogalerie-enzovelo/dscf0553-jpg1/ /album/fotogalerie-enzovelo/pinion-1-jpg1/ /album/fotogalerie-enzovelo/pinion-2-jpg1/ /album/fotogalerie-enzovelo/dscf0554-jpg1/ /album/fotogalerie-enzovelo/dscf0555-jpg1/ /album/fotogalerie-enzovelo/dscf0557-jpg1/