Footzilla

21.12.2013 20:15

Milí koloběžkáři a kamarádi.

Přestože prodáváme koloběžky, řekli jsme si, že bychom vám mohli nabídnout i něco víc, než jen prodej koloběžek vyráběných sériově. Dovolujeme si vám všem proto představit naší první limitovanou edici.

Limitovaná série koloběžky Footzilla

Když jsme přemýšleli, v jakém stylu by tato limitovaná edice měla být, napadla nás Footzilla Martina Grilla. Povedená předělávka K7, o které se hodně napsalo, a která vyvolala oprávněně velký ohlas. Když mu za jeho nápad nabídneme prostor na koloběžce v podobě samolepky „Design by Martin Grill“, snad bude souhlasit se stavbou limitované edice K7 v jeho stylu. Souhlasil.

Martin Grill

Základem pro stavbu limitované edice byl tedy zlínský K Bike K7. V létě jsme nápad probrali Petrem Vavrušou. K našemu překvapení řekl ano (kdo zná Petra, ví, o čem mluvíme – je to konzerva jak bič :o)). Během podzimu dodal nalakované rámy vč. kol a blatníků.

Petr Vavruša

Chtěli jsme, aby koloběžka byl co nejvíc „retro“, což znamenalo sehnat co nejvíc doplňků v tomto stylu. Netušili jsme však, že v dnešní době bude problém sehnat třeba i chromovaná řídítka nebo kovové světlo na baterie v retro stylu. Dá se říct, že všechno cyklo je dnes karbon, plast a spousta barevného laku. Dlouhé vysedávání za počítačem se však vyplatilo, takže nám v krabicích postupně přicházely kožené prošívané gripy, zvonky, držáky lahví, brzdové páky, světla, ...

Aby koloběžka byla co nejvíc, chtělo to vymyslet popisky koloběžek. Tady nám pomohla firma sídlící nedaleko našeho skladu. Dokázali vyrobit nejen polepy na koloběžky, ale i hliníkové štítky na brzdy a krk. Popravdě, počítali jsme, že limitovanou edici představíme do konce listopadu. Podařilo se nám to však až teď. Bylo vyrobeno 12 kusů koloběžek ve stylu „Footzilla“, 10 kusů s evidenčním číslem (00 – 09), dva prototypové kusy bez čísla. Doufáme, že se vám bude líbit, a že udělá radost.

Koloběžka Footzilla
Základ - koloběžka K Bike K7 (barva rám komaxit RAL 6010, blatník RAL 9001)
Řídítka - chromovaná Kalin
Obutí - Schwalbe Big Aplle
Brzdy - Shimano Alivio
Brzdové páky - Sacon
Bovdeny s teflonovou vložkou
Gripy - kožené Ergotec
Světlo - bateriové VIVA
Zvonek - xlc
Polepy výřez, přední štítek a popisky na brzdách eloxovaný hliník

 

Výsledek

Poděkování patří:
Martinovi Grillovi za jeho Footzillu, Petrovi Vavrušovi za to, že ve slabé chvíli přestal být konzervou, a že kývnul na myšlenku limitované edice, Mirovi Hrstkovi z Miba za to, jaký je no a taky za řídítka a představce, Ibra Ibrahimovičovi za sqělé fotky, za přístup, za jeho úsměv, jeho nápady a nejvíc za stále dobrou náladu, kterou s sebou vždycky nosí, Michalovi Kopeckému z Lispol Biku za spoustu času, který pro nás věnoval při shánění světel, Janě Dufkové za proměnu mé ženy Ilonky do stylu 60tých let, Jaroslavovi Sýkorovi a jeho lidem z Interdisgn za výrobu polepů a štítků, klukům ze CityBikes za brzdové páky a gripy, fundusu filmového ateliérů Barandov za zápůjčku červené švédské košile vč. černých kšand, bílé kabelky, modrých dívčích šatů, bílých korálů s náramkem a náušnicemi.

 

Zpět

Fotogalerie: Footzilla

/album/fotogalerie-footzilla/a01-riditka-blatniky-drzaky-lahvi-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a03-petr-vavrusa-1-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a02-petr-vavrusa-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a04-martin-grill-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a04-martin-grill-1-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a05-gripy-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a07-svetlo-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a08-svetlo-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a09-svetlo-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a12-footzilla-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a06-footzilla-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a10-footzilla-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a11-footzilla-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a14-footzilla-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a13-footzilla-jpg1/ /album/fotogalerie-footzilla/a15-footzilla-jpg1/