For Bikes 2012 - skládací koloběžka od Kostky

31.03.2012 16:49

Poslední víkend měsíce března patřilo výstaviště v pražských Letňanech kolům, bikům, cyklodoplňkům, ale taky koloběžkám. Z koloběžkového světa bylo možné na veletrhu potkat Břéťu Michálka a jeho koloběžky Mibo, vč. jeho předělaného modelu MIBO Master, o kterém jsme již na našich stánkách informovali (www.kolobezky-pro-dospele.cz/news/facelift-kolobezky-mibo-master/).

Nejvíc jsme se těšili na skládací koloběžku Kostka avizovanou již začátkem letošního roku. Koloběžka má doplnit již tak bohatou modelovou řadu koloběžek firmy Kostka o skládací stroj. Vedle již známých skládacích koloběžek od MIBA (Master a Komfort, resp. Tiny) bude koloběžkový trh obohacen o novou koloběžku s originálním skládacím mechanismem.

Prototyp nového modelu skládací koloběžky Kostka.

Koloběžka nebude mít jen skládací rám, ale počítá se i se skládacími řídítky. Ke koloběžkám bude možné dokoupit i vak, do kterého bude možné koloběžku složit.

Koloběžka ve složeném stavu.

Uvedení na trh výrobce předpokládá na přelomu června a července 2012. Cena za základní model startuje na 7000,- Kč.

 

Detail skládacího mechanismu.

Nevíme, jak se to stává, ale aniž bychom se předem domlouvali, vždy se nám podaří potkat se na veletrzích s Petrem Lindnerem, koloběžkovým "recenzorem" a majitelem webu o přibližovadlech www.priblizovadla.cz. Právě na těchto stránkách si můžete přečíst jeho postřehy z konaného veletrhu For Bikes 2012. Co nás zaujalo a čeho jsme si na veletrhu nevšimli, byla koloběžka z dílny Mrázek mrazek.cycles.sweb.cz známého více cyklistům než koloběžkářům. Fotografie koloběžky "Mrázek", ale i zmíněné postřehy Petra Lindnera můžete najít na priblizovadla.cz/for-bikes-a-kolobezky-a-trochu-i-skladaci-kola/.

Posledním a neméně významným úlovkem veletrhu For Bikes bylo setkání s Josefem Zimovčákem, cyklistickou legendou, která má na svém kontě řadu unikátních výkonů na vysokém kole (www.higbic.cz). Mimo zvládnutí slavné Tour de France, přejezdu australského a severoamerického kontinentu je tým Josefa Zimovčáka zakladatelem sportovního projektu na podporu onkologicky nemocných dětí (www.higbic.cz). Setkání bylo pro nás velice příjemným zážitkem. Přejeme všechno nejlepší v plánovaných aktivitách.

Vysoké kolo a 3 Josefové! :o)

Zpět