ForBikes 2015 – koloběžkové postřehy

27.03.2015 19:40

Dnes jsme navštívili pražský veletrh ForBikes, ze kterého vám přinášíme pár koloběžkových postřehů.

České zastoupení firmy Kickbike představilo na veletrhu skládací model na šestnácti palcových kolech a „sněhový“ speciál, o kterém se už před časem zmínil Petr Lindner na svých stránkách o přibližovadlech.

Kluci z Ultimy přivezli do Letňan až ze Španělska drsné koloběžky Gravitty.

K finsko-španělskému uskupení se připojil i český výrobce mushingových speciálu Doxtor.

Michal Homola a Vašek Pechr spojili své síly a pod jednou střechou prezentovali koloběžky Morxes a Sixteen. Z celé představené řady Morxes nám nejvíc vyrazil dech retromodel Habana. U Homolů plánují ještě letos vyrukovat se „skládačkou“ s unikátním skládacím mechanismem a vlastními náboji.

Rožnovské MIBO vystavuje novinky pro rok 2015 ve stánku pražského prodejce skládacích kol a koloběžek Velorama.

Hanušovická Kostka měla tradičně dvě expozice. Venku před halou si můžete vyzkoušet kompletní řadu koloběžek Kostka, včetně letošní novinky Street a závodního speciálu Racer. Za zmínku však rozhodně stojí „limitka“, model Street Hope s povrchovou úpravou transparentní bezbarvý lak, koženými doplňky (řídítková brašna, koncovka stojánku) a naletovanými kovovými „výsostnými“ znaky firmy Kostka.

 

Venkovní a vnitřní expozici měla i firma Yedoo, která představila své tradiční modely Ox, City a Mezeq. Prý se ještě letos můžeme těšit na závodní, silniční speciál.

 

Gizmánii, jednoho z největších evropských „hráčů“ na poli freestylových koloběžek, najdete jak v samostatném prezentačním stánku, tak v hale, kde se kluci prohánějí na mobilních rampách.

Mimo tradiční značky klasických koloběžek jsou na veletrhu k vidění motorizované koloběžky Crosco, Egret nebo Nitro scooters.

IaP

Zpět