Koloběžka Kostka Hill "Fitness"?

22.08.2013 22:38

Při jedné návštěvě plzeňské prodejny koloběžek Václava Juna jsem si všiml upravené koloběžky Kostka Hill 20/20. Samotná úprava spočívá pouze ve výměně kol. Koloběžka byla „nastrojená“ do 20 palcových kol, které fa Kostka používá na svých koloběžkách Kostka Racer jako zadní kola (dvoukomorové 20“ ráfky Remerx Sunbow, náboje Shimano 105, obutí Schwalbe Durano).  Koloběžka Hill 20/20 najednou dostane jiný rozměr. Nejenže máte 20“ koloběžku na galuskových pláštích, které snesou tlak 8 barů, koloběžka se díky těmto kolům dostane na příjemných 5 cm světlosti, resp. 7 cm výšky nášlapu. Není to sice parametr závodních koloběžek, je to však solidní světlost, která vás při jízdě na této koloběžce neobtěžuje.

Po příjezdu domů jsme proto jednu z našich bílých Hillek 20/20 odstrojili a vybavili „galuskovými“ koly. Protože jsou kola Remerx Sunbow užší než standardně dodávané dvoukomorové ráfky Remerx, bylo nutné přizpůsobit těmto ráfkům i brzdy.

Jízda na této koloběžce je prostě úžasná. Obě 20“ kola krásně drží koloběžku v přímém směru, „nabouchané“ galuskové pláště jedou po asfaltové cestě jak dobře nabroušené brusle po hladkém ledě.

Jak jsem už zmínil výše, není to závodní koloběžka s 28“ předním kolem, je to však koloběžka, na které si v pohodě dáte 20 km a přitom lehce zapotíte triko. Hodí se označení „fitness“?

Zpět

Fotogalerie: Koloběžka Kostka Hill "Fitness"?

/album/fotogalerie-kolobezka-kostka-hill-finess-/kolobezka-hill-fitness-12-jpg1/ /album/fotogalerie-kolobezka-kostka-hill-finess-/kolobezka-hill-fitness-04-jpg1/ /album/fotogalerie-kolobezka-kostka-hill-finess-/kolobezka-hill-fitness-09-jpg1/ /album/fotogalerie-kolobezka-kostka-hill-finess-/kolobezka-hill-fitness-02-jpg1/ /album/fotogalerie-kolobezka-kostka-hill-finess-/kolobezka-hill-fitness-03-jpg1/ /album/fotogalerie-kolobezka-kostka-hill-finess-/kolobezka-hill-fitness-08-jpg1/ /album/fotogalerie-kolobezka-kostka-hill-finess-/kolobezka-hill-fitness-07-jpg1/ /album/fotogalerie-kolobezka-kostka-hill-finess-/kolobezka-hill-fitness-11-jpg1/