Koloběžka MIBO Dextro

25.02.2014 20:13

Milí koloběžkáři a kamarádi.

Novinkou našeho skladu je sjezdový speciál Mibo Dextro. Opravdu bytelná koloběžka, kterou jsme loni v létě měli možnost otestovat na více jak 4 kilometrovém sjezdu ze Šeráku na Ramzovou u nás doma v Jeseníkách. Se samotnou koloběžkou tento sjezd ani nehnul, zato naše ruce byly po dojezdu zralé nastoupit do pekárny cukrovat bábovky. Koloběžka je postavena na mohutném ocelovém rámu typu jekl. Délka koloběžky je 190 cm, výška řídítek 115 cm, váha neskutečných 19 kg. Díky těmto parametrům se stala nepřehlédnutelným bodem našeho skladu.

Foto MIBO

O pohlcování nerovností se stará odpružená, uzamykatelná vidlice Duro-Triple, ve které se na náboji jumbo Novatec/36 otáčí 26“ přední kolo od firmy REMERX, obuto do pláště Longus Innova 26x2,5. Zadní 20“ kolo je taktéž od firmy REMERX, rovněž s pláštěm Longus Innova tentokrát o rozměru 20x2,5. Brzdy jsou mechanické kotoučové od firmy Shimano (discbrake Shimano mechanic 203/160). Koloběžku můžete mít samozřejmě poskládanou i na jiných komponentech. Vše však záleží na dohodě s výrobcem.

Foto: Koloběžky pro dospělé

Terénní horská koloběžka MIBO Dextro je určena pro velmi těžký terén. Vyrazit si s touto koloběžkou na 30 kilometrový výlet asi nebude to pravé. Pokud však koloběžku „vyvenčíte“ na některém z horských středisek, kde je možnost zajezdit si ve speciálních parcích, budete se ještě dlouho po tomto zážitku usmívat.

 

Zpět