Koloběžka Yedoo Wolfer II k vyzkoušení v naší půjčovně

08.05.2020 17:43

Do půjčovny jsme pořídili vylepšený model koloběžky Yedoo Wolfer. V čem je jiný než předchozí?

Tuhost rámu
Vývojový tým Yedoo se pod vedením Jakuba Bostla důkladně věnoval optimalizaci tuhosti rámů jednotlivých modelů. Rámy větších koloběžek (Wolfer, Trexx a Dragstr) trochu “přituhly“, zejména v krutu. Optimalizace tuhosti bylo dasaženo drobnými na pohled neviditelnými úpravami ve vnitřní stavbě profilů. Nově, po drobných úpravách v geometrii, je chování koloběžek trochu předvídatelnější a při vyšších rychlostech stabilnější, také ovládání je uživatelsky příjemnější.

Přizvednuté stupátko

Změna, kterou ale poznáte na první pohled, je přizvednutí stupátka v jeho přední části. Docílo se tak nejen snížení styčné plochy podvozku s povrchem, ale i vyšší tuhost rámu v krutu a větší stabilitu koloběžky. Drobné vylepšení zaznamenala i signalizace míry opotřebení podvozku. Ta je nyní lépe čitelná, a to díky zviditelnění třetího stupně, který u předchozích modelů splýval se stupátkem.

Tři protiskluzné proužky místo pěti
Také nášlapná plocha stupátka doznala výrazné změny. Ta je nyní opatřena třemi samolepícími protiskluzovými páskami namísto pěti. Nové proužky jsou širší, mají delší životnost a také lépe splňují požadavek na to, aby noha ze stupátka neklouzala, ale zároveň se plynule otáčela při výměně. 

Jedna láhev navíc
Na koloběžkách Yedoo Alloy ujedete tolik kilometrů, až vás to samotné překvapí. Aby vám cestou nedošla šťáva, přidali jsme na rám závity na uchycení druhého držáku na láhev. Tato inovace se týká koloběžek Wolfer a Trexx.

Pevnější uchycení bowdenu
Výměna plastové objímky uchycující bowden v přední části rámu za kovovou a plynulejší výstup bowdenu vzadu, se zdá být změnou drobnou, kosmetickou, nicméně potěší stejně tak jako tišší chod a sportovnější vzhled brzdových páček.

Na silnici i do terénu
K drobné ale významné úpravě zadní a přední vidlice nás inspirovali majitelé větších modelů Yedoo Alloy, kteří si chtěli přezout své koloběžky do trekových či terénních pneumatik. Nově jsou tedy vidlice upravené tak, aby pojaly i pneumatiky s vyšším profilem (např. u Wolfra až do velikosti profilu 28C). Nyní tedy i rychlou, dříve ryze silniční koloběžkou Yedoo Wolfer, můžete vzít na nezpevněné cesty. Výměna pneumatik je možná také u modelů Trexx a Dragstr.

Širší řídítka
Největší koloběžky řady – Wolfer a Trexx - dostaly širší řídítka s „oversize“ uchycením. Jejich předností (kromě modernějšího vzhledu a vyšší pevnosti) je především větší kompatibilita s představci různých parametrů. Širší řídítka také přispívají k většímu pocitu stability, dají se navíc snadno zaříznout, kdyby vám jejich velikost nevyhovovala. Při výběru gripů padla volba na lehké pěnové, které jsou velmi příjemné na omak a dokážou utlumit nárazy a vibrace. 

Semintegrované hlávko
Nový Wolfer i Trexx se také mohou pyšnit semiintergrovaným hlavovým složením, jež se vyznačuje vyšší pevností řízení, delší životností a modernějším vzhledem.

Nové brzdy a nastavitelné brzdové páčky
Konstrukční změny vidlice, které umožňují přezutí koloběžek do trekových pneumatik, si vyžádaly změnu brzd tak, abyste si silničního Wolfera mohli přeměnit na velmi příjemnou cestovní koloběžku bez ztráty bezpečného ovládání. Použitý typ brzdy (Caliper) spolu s lehkými brzdovými páčkami s nastavitelným pákováním a delšími V-brzdami o délce 102 mm (namísto původních 95 mm) podporují optimální funkci brzdy a umožňují použití širších plášťů, a to až 28C.

 

Zpět

Fotogalerie: Koloběžka Yedoo Wolfer II k vyzkoušení v naší půjčovně

/album/fotogalerie-kolobezka-yedoo-wolfer-ii-k-vyzkouseni-v-nasi-pujcovne/kolobezka-yedoo-wolfer-ii-01-jpg/ /album/fotogalerie-kolobezka-yedoo-wolfer-ii-k-vyzkouseni-v-nasi-pujcovne/kolobezka-yedoo-wolfer-ii-02-jpg/ /album/fotogalerie-kolobezka-yedoo-wolfer-ii-k-vyzkouseni-v-nasi-pujcovne/kolobezka-yedoo-wolfer-ii-03-jpg/ /album/fotogalerie-kolobezka-yedoo-wolfer-ii-k-vyzkouseni-v-nasi-pujcovne/kolobezka-yedoo-wolfer-ii-04-jpg/ /album/fotogalerie-kolobezka-yedoo-wolfer-ii-k-vyzkouseni-v-nasi-pujcovne/kolobezka-yedoo-wolfer-ii-05-jpg/ /album/fotogalerie-kolobezka-yedoo-wolfer-ii-k-vyzkouseni-v-nasi-pujcovne/kolobezka-yedoo-wolfer-ii-06-jpg/ /album/fotogalerie-kolobezka-yedoo-wolfer-ii-k-vyzkouseni-v-nasi-pujcovne/kolobezka-yedoo-wolfer-ii-07-jpg/