MIBO Express a la "Koloběžky pro dospělé"

26.01.2014 15:44

Jednoho dne nám přišlo zboží jak od Kostků tak od Miba. Z jednoho balíku jsme vybalili novou koloběžku Mibo Express v bílé barvě a z dalšího montážní stojan „Kostka“. Obě zásilky nám udělaly velkou radost. Před smontováním koloběžky Mibo Express nás napadá otázka. Bude montážní stojan použitelný i pro jiné koloběžky než ty od Kostků?

Montážní stojan Kostka.

Stojan nastavujeme na potřebnou výšku, seřizujeme nastavení pákového mechanismu, kterým se koloběžka přitahuje k montážní podložce, a zkoušíme, zda spojení Kostka a Mibo bude fungovat. Funguje a to nejen u Miba, ale i u K Biku nebo Kickbiku. Super.

Montážní stojan od Kostků funguje i pro jiné koloběžky.

Upevňujeme rám koloběžky Mibo Express do stojanu a chystáme se dvacetipalcové Mibo dát dohromady. Jak ale bude Express vypadat na dvoukomorových ráfcích Remerx obutých do plášťů Schwalbe Marathon Racer? A co tak zkusit vyměnit standardně dodávaná chromovaná, hluboká řídítka za duralová rovná? Nebo vyměnit gelové madla a ocelové rohy Zoom za BBB gripset BHG? Nejsme žádní koloběžkový tuneři a srovnávat se s renomovanými borci či dílnami si ani netroufáme. Přesto jsme neodolali pokušení a některé díly jsme prostě vyměnili. Výsledek:

- rám a vidlice MIBO Express,
- rovná, duralová řídítka Force černé barvy,
- dvacetipalcové dvoukomorové ráfky Remerx Dragon Line, vč. nábojů Remerx s průmyslovými ložisky,
- brzdy Shimano Alivio,
- představec Zoom Alu 3D.

Ocelové blatníky Mibo ukončené plastovou koncovkou s novými koly od REMERXu příliš neladily, proto jsme je na koloběžku ani nedávali.

MIBO Express a la "Koloběžky pro dospělé".

Vzhled Expressu se po této jednoduché úpravě změnil. S novými koly, rovnými řídítky a gripsetem s minimalistickými rohy získala koloběžka sportovnější vzhled. Malým, ale důležitým detailem byla výměna přední části chromovaného představce za bílý.

Cena takto poskládané koloběžky se hlavně díky plášťům a kolům navýšila o 1775,- Kč oproti Expressu ve standardu. Výsledek 9365,- Kč.

Zpět

Fotogalerie: MIBO Express a la "Koloběžky pro dospělé"

/album/fotogalerie-mibo-express-a-la-kolobezky-pro-dospele/dscn0096-jpg1/ /album/fotogalerie-mibo-express-a-la-kolobezky-pro-dospele/dscn0097-jpg1/ /album/fotogalerie-mibo-express-a-la-kolobezky-pro-dospele/dscn0103-jpg1/ /album/fotogalerie-mibo-express-a-la-kolobezky-pro-dospele/dscn0101-jpg1/ /album/fotogalerie-mibo-express-a-la-kolobezky-pro-dospele/dscn0098-jpg/ /album/fotogalerie-mibo-express-a-la-kolobezky-pro-dospele/dscn0099-jpg/ /album/fotogalerie-mibo-express-a-la-kolobezky-pro-dospele/dscn0078-jpg1/ /album/fotogalerie-mibo-express-a-la-kolobezky-pro-dospele/dscn0079-jpg1/ /album/fotogalerie-mibo-express-a-la-kolobezky-pro-dospele/dscn0080-jpg1/ /album/fotogalerie-mibo-express-a-la-kolobezky-pro-dospele/dscn0084-jpg/ /album/fotogalerie-mibo-express-a-la-kolobezky-pro-dospele/dscn0081-jpg/ /album/fotogalerie-mibo-express-a-la-kolobezky-pro-dospele/dscn0089-jpg1/ /album/fotogalerie-mibo-express-a-la-kolobezky-pro-dospele/dscn0094-jpg/