Na velikosti nezáleží - závoďák jezdí na osmadvacítkách, ale i na dvanáctkách

17.02.2015 21:07

Do auta jsme naložili závodní koloběžky, které jsme našli v našem skladu, a vyrazili na zbraslavskou cyklostezku.

Svůj "stan" jsme rozbili v blízkosti restaurace a sportovního centra Port 62. Postavili jsme vedle sebe K Bike K5, Kickbike RaceMax 20", Kickbike RaceMax 28", Kostku Racer a Mibo RaceK.

Mezi supersporty v podobě Racerů a Racků je K Bike K5 malou, hbitou motokárou.

Řídítka rovná, hluboká, hliníková i ocelová. Materiál gripů - od pěny, přes tvrdou gumu až po gel.

Mimo K Bike jezdí drtivá většina závodních koloběžek na kolech o velikosti 28“. Hledáte přední brzdu u 28“ Kickbiku? Je netradičně umístěná z "rámové" strany přední vidlice.

Od 12 palců až do velikosti 28 palců. To je rozsah velikosti dnešních závodních koloběžek. Obutí? Schwalbe Durano, ale i Balonové Rubeny Slick. Profi závodníci sahají např. po Ultremu. Šířka zadního náboje po vzoru finského Kickbiku přechází na 65 mm.

Tabulkové srovnání závodních koloběžek.

Musíme se pochlubit. V našem skladu máme vzácnost. RaceMax, který se účastnil slavné Tour. Na rámu jsou podepsaní všichni aktéři tohoto slavného závodu.

IaP

PS:

Začali jsme závodními koloběžkami, připravujeme podobné srovnání 20", 16", ...

Zpět

Fotogalerie: Závodní koloběžky - srovnávací tabulka sériově vyráběných modelů

/album/fotogalerie-zavodni-kolobezky-srovnavaci-tabulka-seriove-vyrabenych-modelu/dscn1927-jpg1/ /album/fotogalerie-zavodni-kolobezky-srovnavaci-tabulka-seriove-vyrabenych-modelu/zavodni-kolobezky-jpg1/ /album/fotogalerie-zavodni-kolobezky-srovnavaci-tabulka-seriove-vyrabenych-modelu/zavodni-kolobezky-1-jpg1/ /album/fotogalerie-zavodni-kolobezky-srovnavaci-tabulka-seriove-vyrabenych-modelu/zavodni-kolobezky-4-jpg1/ /album/fotogalerie-zavodni-kolobezky-srovnavaci-tabulka-seriove-vyrabenych-modelu/zavodni-kolobezky-3-jpg1/ /album/fotogalerie-zavodni-kolobezky-srovnavaci-tabulka-seriove-vyrabenych-modelu/zavodni-kolobezky-6-png1/ /album/fotogalerie-zavodni-kolobezky-srovnavaci-tabulka-seriove-vyrabenych-modelu/dscn1960-jpg/