Nová koloběžka Kostka Street - K7 z dílny fa Kostka

11.09.2012 22:08

Odvážný titulek, za který určitě od Petra Vavruši (výrobce legendárních K-Biků) dostaneme za uši. Podobnost obou koloběžek je tu však minimálně v konceptu 16“/12“.

Koloběžky K-Bike K 7 jsou u nás asi tím nejžádanějším modelem, který dokáže náš krámek nabídnout. Pokud ji máme náhodou skladem, nemá ani čas se u nás ohřát.

Obecně poptávka po koloběžkách  K-Bike byla potvrzena i v loňské anketě, kde zlínské koloběžky v oblíbenosti jednoznačně rozdrtili své soupeře (https://www.kolobezky-pro-dospele.cz/news/vyhodnoceni-letni-ankety-oblibenosti-jednotlivych-kolobezkovych-znacek/).

Samotná K7 je koloběžkou, která si na nic nehraje. Jednoduchá a do nejmenšího detailu propracovaná. Žádná nanicovatá slečinka, která se Vás snaží na první dobrou svým vzhledem zaujmout, ale u které časem zjistíte, že to je jen povrchní láska. K7 je jiná a dá se říci jedinečná. Svými rozměry a váhou patří mezi nejlepší koloběžky do města. Koncept kol 16“/12“ je pro pohodové městské ježdění vynikající – malá koloběžka, ale dostatečně stabilní. V čem je K7 navíc jedinečná? Horko těžko ji seženete. Pokud nechcete na K7 čekat, je možné poohlédnout se po koloběžce MIBO Crazy z Rožnova pod Radhoštěm.

Kostkovic dokázali do nedávna nabídnout v konceptu 16“/12“ koloběžky řady City. Jsou to však koloběžky, které díky své váze a robustnosti K7 dokáží těžko konkurovat. Protože se u Kostků nebojí přemýšlet a jsou si vědomi poptávky po jednoduché koloběžce do městského provozu, zkonstruovali koloběžku s označením Street. Tato vychází ze zmíněné koloběžky Kostka City, kterou zbavili robustního zadního blatníku a otočné hlavové složení „Speedlifter Twist“ vyměnili za klasický, ale pevnější a jednodušší „AH“. Tím se dostali dolů nejen s váhou, ale i s cenou. Pokud zapracují u světlosti koloběžky (samozřejmě směrem dolů), má koloběžka Kostka Street šanci na ůspěch. V současné chvíli jsou k dispozici první vzorky koloběžky Kostka Street a čeká se, jaký ohlas budou mít.

Pro představu a porovnání připojujeme parametry obou koloběžek.

 

Kostka Street

K-Bike K7

Váha (kg)

7,5

7,4

Nosnost (kg)

150

110

Celková délka (mm)

1230

1210

Délka nášlapu (mm)

380

380

Výška řídítek (mm)

840

830-900

Světlost (mm)

70

50

Rozvor (mm)

880

850

Kola

16“/12“

16“/12“

Pláště

Schwalbe

Rubena

Brzdy

Shimano Alivio

Tektro V-brake 837

Cena (Kč)

5190,-

4500,-

 

Zpět