Odrážedla pro dospělé

22.08.2015 22:00

Koloběžku už mnoho lidí nebere jen jako dětskou hračku. Posunula se do úrovně plnohodnotného sportovního náčiní a relaxačního prostředku. To, že koloběžka dokáže nabídnout i víc jasně demonstruje model Kostka REHA. Tady se už nebavíme o sportovním náčiní, ale o pomůcce, která ulehčí život mnohým těm, kteří mají díky svým zdravotním problémům omezení ve svém pohybu. Existuje řada modelů tříkolek pro dospělé, ale ta váha a skladnost! Samotná REHA není nic víc než koloběžkou dodatečně vybavenou sedlem na dlouhém teleskopickém trnu. Z běžné koloběžky se během pár minut stane velké odrážedlo. Jednoduché řešení, které nachází stále větší oblibu u našich zákazníků, fungující zatím jen u koloběžek Kostka.

Ale abychom neupírali zrak jen do Hanušovic. Jinou cestou šli před pár lety v Rožnovském MIBU. Postavili stroj, který není ani kolem ani něčím, co by bylo v minulosti vyrobeno, mimo v 19 století zkonstruovaného přibližovadla Karla von Draise. Skládací odrážedlo pro dospělého, které bylo na zakázku postaveno pro jednoho zákazníka s omezenou hybností, a které po našich drobných úpravách vypadá jako by vypadlo z dílny Dr. Frankensteina.

Je velice možné, že upravené koloběžky do podoby odrážedel ztratí klišé dětského dopravního prostředku a my velcí si, stejně jako koloběžku, zvykneme používat velké odrážedlo.

Zpět

Fotogalerie: Odrážedla pro dospělé

/album/fotogalerie-odrazedla-pro-dospele/dscn3147-jpg1/ /album/fotogalerie-odrazedla-pro-dospele/dscn3149-jpg1/ /album/fotogalerie-odrazedla-pro-dospele/dscn3144-jpg1/ /album/fotogalerie-odrazedla-pro-dospele/dscn3146-jpg1/ /album/fotogalerie-odrazedla-pro-dospele/dscn3141-1-jpg1/ /album/fotogalerie-odrazedla-pro-dospele/dscn3155-jpg/ /album/fotogalerie-odrazedla-pro-dospele/odrazedlo-mibo-s-elektromotorem-jpg1/