MICRO Luggage

Zavazadla firmy Samsonite zná asi každý z vás. Potkáváme je na nádražích, v letištních halách, v rukách japonských turistů, ale i firemních manažerů, či obchodních cestujících. Nápad vyrobit zavazadlo na kolečkách s nastavitelným madlem je sám o sobě skvělý nápad. Dá se však myšlenka kufru s kolečky posunout ještě dál. Posuďte to sami a to na následujícím příkladu.

Co se stane, když se renomovaný výrobce zavazadel (Samsonite) a renomovaný výrobce skládacích koloběžek (MICRO) domluví vyrobit něco společného. Výsledkem je koloběžkový kufr MICRO Luggage. Zavazadlo ne příliš se lišící od zavazadel jiných, vybavené však zabudovaným hliníkovým ramenem se zadním kolečkem, které po sklopení slouží jako plnohodnotné koloběžkové stupátko (délka 350 mm), nastavitelné madlo se pak stává koloběžkovými řídítky. Teď už stačí jen nastoupit a rozjet se.

Mechanismus pro sklopení stupátka

Nečekejte jízdní komfort srovnatelný s čistokrevnými skládacími koloběžkami. MICRO Luggage byl vyroben pro pohodlnější pohyb po rovných plochách nádražních či letištních hal, někde i městských chodníků. Přesto je jízda na koloběžkovém kufru překvapivě pohodlnou. MICRO Luggage je vpředu (resp. ze spodu kufru) vybaveno dvojicí polyuretanových koleček o průměru 120 mm, v zadu pak dvojkolečkem o průměru 65 mm. Jak už jsme u koloběžek firmy MICRO zvyklí, zadní dvojkolečko je vybaveno blatníkem, které současně slouží i jako brzda.

Mechanismus pro nastavení výšky madla

Nyní pár vět ke kufříku. Od firmy Samsonite lze očekávat kvalitní materiály a dobré dílenské zpracování jeho výrobků. 2/3 povrchu kufříku (zadní část) je vyrobeno z pevného plastu, víko kufříku (přední část) je pak na bázi umělé textilie potažené jemnou síťovinou. Velikost je účelně volena tak, aby bylo možné vzít si toto zavazadlo s sebou do letadla. Kufřík pojme dostatečné množství osobních věcí, které člověk potřebuje pro cestu na 2 dny až jeden týden. Toto je však jen můj osobní názor, který má základ v myšlence „Čím větší je zavazadlo, tím víc krámů si člověk na cestu zabalí“. Objem kufru 26 litrů je ale dostatečně velký pro sbalení si hygienických potřeb, jednoho páru bot, několik triček, notebooku a osobních dokladů, včetně hotovosti, či kreditních karet.

Je na posouzení každého z Vás, jakým způsobem se oběma firmám podařilo splnit původní myšlenku vytvořit něco víc než kufr na kolečkách. Za sebe mohu říct, že bylo vytvořeno něco nového, co není jen pokusem za každou cenu posunout vývoj lidstva zas o trochu dál. :o))

Koloběžka MICRO LUGGAGE - parametry:

Kolečka: přední 120 mm, ráfek - 5 paprsků, zadní 65 mm, ráfek - 5 paprsků
Ložiska: ABEC5
Barva: černá
Nosnost: max. 100 kg
Deska: Alu
Délka desky: 35 cm
Šířka desky 9,5 cm
Výška řídítek: 96 cm
Hmotnost: 5 kg

Objem kufru: 26 litrů